nabídka
úvod
o šablonách
kategorie šablon pro XnView
typ standardní
typ rámy
typ texturové
typ texturové ve stylu
typ foo
typ foo ve stylu
typ banner
související
užitečné programy
šablona a její kód
tipy a triky
volná zóna
odkazy na program XnView
www.xnview.com
na www.sosej.cz
na www.slunecnice.cz
diskuse na www.stahuj.cz

Vítejte ;-)

úvod

Webové galerie - šablony do programu XnView verze 1.8.xx

Šablony do programu XnView verze 1.8.xx pro platformu Windows.

Webové galerie - jako šablony do programu XnView

Šablony do programu XnView pro platformu Windows, webové galerie s podporou české dialektiky. Elegantní, decentní, barevné i extravagantní fotoalba, jako přednastavené šablony ke stažení, pro vaše fotografie nebo obrázky nejen k publikaci na webových stránkách, ale i pro soukromé prezentace předávané na různých mediích.

V časopise COMPUTER 6/08 napsali o XnView

XnView.com

Ač XnView , zejména kvůli pochybné stabilitě, nepatří k mým oblíbeným programům, kolegové na něj nedají dopustit. Pokud byste na tomto místě očekávali rovněž velmi populární a bezplatný IrfanView, pak vězte že XnView dostal přednost po srovnání funkcí a použitelnosti. Zejména po druhé zmíněné stránce jasně dominuje svým modernějším grafickým rozhraní. IrfanView vypadá jako deset let stará aplikace, dokonce ještě o něco hůře než linuxová konkurence. XnView multiplatformní aplikace poskytovaná ve verzi pro Windows zdarma pro nekomerční užití. Verze pro Linux a FreeBSD jsou zdarma ve všech případech. Jakkoli existují porty snad pro všechny myslitelné operační systémy platformy x86, jednoznačně nejpopulárnější je na Windows. Jedná se o nejlepší z řady stejných či podobných obrázkových prohlížečů. Podporuje tolik souborových formátů, že by jejich výčet byl delší než tento článek. Jen těžko tedy narazíte na formát, s nímž by si XnView neporadil. Mezi funkcemi najdete jednoduché manipulace, které jsou u tohoto typu programuvíceméně standardem: změna velikosti, ořez, otáčení, úpravy barevnosti i možnost použití jednoduchých filtrů. Kromě toho nabízí i přehršel doplňkových funkcí, z nichž stojí za zmínku zejména snímaní obrazovky, tvorba panoramatických fotografií, spouštění dobře konfigurovatelných prezentací či podpora přístupu k zařízení standardů TWAIN a WIA. Hledateli schopný a bezplatný prohlížeč, na www.xnview.com nikdy nebudete na špatné adrese.

Šablony texturové

Jednoduché barevné provedení s pomocí vložených textur. Úvodní vzhled náhledů je následně přiřazen i pro detailní prohlížení. Navigační lišta pro detaily je standardní.

Šablony typ foo barevné

Barevné provedení šablon, vzhled je vytvořen pouze pomocí stylového souboru.

Decentní šablony texturového typu

Šablony s úměrným vyvážením barvy vzhledu a stylu.

Šablony typ foo ve stylu

V prohlížení detailu jsou v navigační liště použitá ikonová tlačítka.

Šablony typ texturové ve stylu

Šablony mají zobrazenou grafickou texturu v celém pozadí stránky náhledů i v detailech.